powerzeka.com Hakkında

91.3 Niğde FM Stüdyosundan Bir Kare – powerzeka.com

 

Okan PİŞKİN Kimdir ?

Merhabalar,

Kısaca kendimi size tanıtmak isterim. 1986 ‘ ın Eylül ayında Niğde’ nin Bor ilçesinde doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise öğretimimi burada tamamladım. Daha sonra Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunu tamamlayarak Astsubay oldum. Meslek hayatımın ilerleyen yıllarında eğitim hayatıma devam ederek önce 2011 yılında Anadolu Üniversitesi – İşletme Fakültesini, daha sonra 2017 yılında Erciyes Üniversitesi-Mühendislik Fakültesi-Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdim. Bilgisayar Mühendisi olduktan sonra çocukken hayalini kurduğum bu dalda meslek hayatıma devam etmek için onurla ve gururla 10 yıl görev yaptığım Hava Kuvvetleri Komutanlığından istifa ettim. Şu an Dubai’ de INCO International şirketinde Business Process Analyst olarak çalışmaktayım.

 

Blogumun İçeriğinde Neler Var ?

Blogumda bir İş Zekası çözümü olan Power BI ile ilgili edindiğim tecrübeleri, karşılaştığım sorunları ve eğitim niteliğindeki yazılarımı paylaşmayı düşünüyorum. Ayrıca bilim ve teknoloji alanında güncel gelişmeler, yenilikler, fikirler ve merak uyandıran ilginç olaylarla ilgili yazılar paylaşmaktayım.

 

Blog Yazmaya Nasıl Karar Verdim ?

Power BI çözümünü kullanmaya başlayalı yaklaşık 2 yıl oldu. Bu zaman içerisinde hiçbir eğitim almadan, araştırarak, karşılaştığım hataların çözümünü öğrenerek ve bu konuda tecrübeli insanlara danışarak bazı birikimler elde ettim. Bu naçizane birikimlerimi yeni başlayanlarla veya bu iş ile ilgilenenlerle paylaşmak istedim.

Hem öğretmeye çalışırken öğrenmeyi hem de karşılaştığım bazı problemlerin çözümlerini diğer Power BI kullanıcılarının yaşamamasını hedef olarak seçtim.

İlerleyen dönemlerde sizlerin desteği ile farklı alanlardaki bilgi birikimlerimi de burada aktarmayı düşünüyorum.

 

Neden powerzeka.com ?

Blogumun ana konusunu Power BI ‘ ın oluşturmasından ve bunun bir İş Zekası çözümü olmasından dolayı ikisini çağrıştıracak bir isim seçmeyi düşündüm. powerzeka.com isminde karar kıldım. Umarım akılda kalıcı bir isim seçebilmişimdir :)

 

Hep Beraber Yazalım

Görüşleriniz benim bu blogu geliştirmem adına çok değerlidir. Lütfen görüşlerinizi, önerilerinizi ve varsa sorularınızı benimle paylaşınız.

Makalelerimi sosyal medyada paylaşarak, makalelerime yorumlarda bulunarak; bu blogu daha ileri taşımam konusunda bana yardımcı olabilirsiniz. Katkılarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Görüşmek dileğiyle herkese iyi çalışmalar dilerim.

 

Nasıl Ulaşabilirim ?

Bana, okanpiskin[et]powerzeka.com veya iletisim[et]powerzeka.com e-posta adreslerinden ulaşabilirsiniz.